Дома Фудбал Италија Се е спремно за Серија А: Објавен целиот распоред со новите термини! (ФОТО)

Се е спремно за Серија А: Објавен целиот распоред со новите термини! (ФОТО)

Италијанската Серија А денес го објави распоредот на натпревари кои ќе следат по продолжувањето на првенството.

Планирано е првенството во Серија А да продолжи на 20 и 21 јуни со заостанатите натпревари од 25 коло, а од 22 јуни ќе се игра скоро секој ден.

Она што се најавуваше сега е и потврдено ќе има нови термини: 17:15, 19:30 и 21:45 часот. Причината за воведувањето на овие термини се летните горештини.

Кај нас посебно е интересно затоа што во Серија играат и тројца Македонци, Горан Пандев (Џенова), Илија Несторовски (Удинезе) и Елиф Елмас (Наполи).

Во продолжение поглендете го целиот распоред:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…