Дома Фудбал Серхио Рамос го напушта европскиот фудбал и прави изненадувачки трансфер?

Серхио Рамос го напушта европскиот фудбал и прави изненадувачки трансфер?

Серхио Рамос, ветеранот на Севиља и легенда на шпанската репрезентација и Реал Мадрид, на крајот на сезоната ќе го напушти клубот од Андалузија, но најверојатно и европскиот фудбал.

Според информациите на американските медиуми, 38-годишниот стопер кариерата ќе ја продолжи во МЛС.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Понудата од САД не е единствената што ја има Рамос, туку му е поинтересна од опциите од Саудиска Арабија или остатокот од светот.

Атлетик пишува дека доколку ја прифати понудата од ФК Сан Диего, Рамос ќе стане еден од најплатените играчи на клубот кој од следната година ќе биде дел од МЛС лигата.

Во својата камбек сезона во Севиља, клубот во кој ја започна својата кариера пред да стане легенда на Реал и играч на ПСЖ, Рамос одигра вкупно 34 натпревари.

Тој постигна седум гола и и помогна на Севиља да го задржи прволигашкиот статус. Тој има договор до крајот на јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …