Дома Видео Селски фудбал во Босна прикажан во една ситуација (ВИДЕО)

Селски фудбал во Босна прикажан во една ситуација (ВИДЕО)

На натпреватот во Босна помеѓу екипит на Единство и Рудар кој заврши со 3:2 најдобро видовме што значи селски фудбал.

Натпреварот се играше во тешки, скоро невозможни услови, а во еден момент напаѓачот на гостите шутираше и не постигна гол само поради калта пред гол-линијата.   

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Арапски коментатор падна во транс поради згодна русинка 🎥

На Европското првенство досега се појавија прекрасни навивачки, кои ги воодушевија сите, а…