Дома Фудбал Англија Салах денес испишува историја во египтескиот фудбал?

Салах денес испишува историја во египтескиот фудбал?

Најголемата ѕвезда од Египет, Мохамед Салах денеска може да испише историја за фудбалот во својата земја ако постигне барем еден гол против Брентфорд на „Енфилд“ во натпреварот од 18:30 часот.

Салах веќе го достигна легендарниот Хосам Хасан со кој имаат по 313 голови во кариерата, па следниот погодок ќе го направи најдобар стрелец.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Египќанецот најмногу голови во кариерата даде за Ливерпул, односно 185.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…