Дома Видео Сакаше да го „копира“ Жоржињо па се посрамоти 🎥

Сакаше да го „копира“ Жоржињо па се посрамоти 🎥

Фудбалерот на Нанси, Елиот Симое на фудбалски план немаше баш добар почеток на 2022 година.

Во вчерашниот натпревар против Рен во Купот на Франција неговиот тим се пласираше понатаму после изведувањето на пенали, а тој се посрамоти во пенал серијата.

Симое беше во ситуација да донесе победа во петтата серија и сакаше да го изведе пеналот во стилот на Жоржињо, но место тоа се посрамоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Косоротов со гол од половина терен и донесе реми на Русија 🎥

Полска и Русија одиграа 29:29 во натпревар кој не решаваше ништо во групата, но пресметкат…