Дома Офсајд Роналдо станува сопственик на единствениот и најскап автомобил на светот

Роналдо станува сопственик на единствениот и најскап автомобил на светот

0

Брендот Бугати го претстави ‘La Voiture Noire’, новиот модел кој ќе произведе само еден автомобил и кој веќе има сопственик.

Роналдо би можел да биде горд сопственик на овој нов модел луксузен автомобил од францускиот бренд Бугати.

“La Voiture Noire” беше претставен март на Салонот за автомобили во Женева и тоа на одбележувањето 110. годишнина на Бугати. Се работи а најскапиот автомобил на светот.

Португалецот веќе поседива повеќе скапоцени автомобили, но овој модел вреден 11 милиони евра секако ќе му дојде добро во својата гаража.

Овој спортски автомобил има две седишта и извонреден мотор кој може да достигне 420 километри на час.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Меси каков што не сте виделе: Во преполн ноќен клуб ја фати за задникот

Лионел Меси ова лето имаше нешто подолг одмор. Аргентинецот пред неколку дена се врати во …