Дома Офсајд Роналдо станува сопственик на единствениот и најскап автомобил на светот

Роналдо станува сопственик на единствениот и најскап автомобил на светот

0

Брендот Бугати го претстави ‘La Voiture Noire’, новиот модел кој ќе произведе само еден автомобил и кој веќе има сопственик.

Роналдо би можел да биде горд сопственик на овој нов модел луксузен автомобил од францускиот бренд Бугати.

“La Voiture Noire” беше претставен март на Салонот за автомобили во Женева и тоа на одбележувањето 110. годишнина на Бугати. Се работи а најскапиот автомобил на светот.

Португалецот веќе поседива повеќе скапоцени автомобили, но овој модел вреден 11 милиони евра секако ќе му дојде добро во својата гаража.

Овој спортски автомобил има две седишта и извонреден мотор кој може да достигне 420 километри на час.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ајакс веќе ја донесе замената за Де Лихт

Ајакс објави дека Лисандро Мартинез стана нов член на холандскиот клуб. 21-годишниот стопе…