Дома Трансфер зона Роналдо понуден на Барселона!

Роналдо понуден на Барселона!

Шпанскит медиуми изминатата вечер објавија дека Барселона одржала состанок со супер агентот Жорж Мендеш, главни теми на разговорот биле Рубен Невеш, Рафаел Леао и Бернардо Силва, но се зборувало и за Кристијано Роналдо.

Наводно, Мендеш го понудил Роналдо на Барселона. Роналдо не се појави на вчерашниот тренинг на Манлестер Јунајтед, а изговорот бил „лични причини“. Медиумите на големо пренесуваат дека Роналдо сака да си замине и дека работи на тоа.

Медиумите блиски до Барселона пренесуваат дека први опција за нападот и понатаму е Левандовски, но и Роналдо може да биде шанса. Барселона како што е познато се уште е во финансиски проблеми, неодамна продадоа 15% од ТВ правата и инкасираа 400 милиони евра кои ќе ги искористат за трансфери.

Ќе видиме како ќе се одвиваат работите, но не е исклучена можноста во Барселона да размислуваат за Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…