Дома Луд Спорт Роналдо повеќе не е најплатен во Европа – Од тронот го собори жена!

Роналдо повеќе не е најплатен во Европа – Од тронот го собори жена!

0
ronaldo

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо повеќе не е најплатената позната личност од Европа.

Португалецот од тронот го собори Ј.К Ровлинг, авторката на серијалот за младиот волшебник Хари Потер.

Човекот кој е актуелн освојувач на Златната топка оваа година заработи 93 милиони долари, што е два милиони помалку од британската авторка.

На третото место се наоѓа рок групата Колдплеј, а потоа следат Адел и Роже Федерер.

Интересно е што помеѓу 20 најплатени познати личности од Европа покрај Роналдо се наоѓаат само уште двајца фудбалери, а тоа се Герет Бејл и Златан Ибрахимовиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

УРНЕБЕСНО: Видете го лудото славје на Зинченко (видео)

Репрезентативците на Украина синоќа ја победија Португалија со 2:1 на домашен терен и обез…