Дома Фудбал Англија Роналдо му покажа на Де Геа каде Нобл ќе го шутира пеналот

Роналдо му покажа на Де Геа каде Нобл ќе го шутира пеналот

Kристиано Роналдо од враќањето во Манчестер Јунајтед е во фокусот на медиумите.

Португалецот постигна четири гола во претходните натпревари, а денес на социјалните мрежи е објавена фотографија според која му сугерира на Де Геа каде Нобл ќе го шутира пеналот.

Нобл шутна токму онаму каде што покажуваше Роналдо, Де Геа го одбрани пеналот, па Манчестер Јунајтед освои три бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …