Дома Фудбал Англија Робертсон на 5:0 до соиграчите: Продолжете вака, бидете немилосрдни! 🎥

Робертсон на 5:0 до соиграчите: Продолжете вака, бидете немилосрдни! 🎥

Ливерпул вчера го декласираше Манчестер Јунајтед со 5:0 на „Олд Трафорд“.

Љубителите на фудбалот можеа да уживаат во најголемото англиско дерби, Ливерпул беше фаворит поради моменталната форма, но ретко кој очекуваше таков дебакл на Јунајтед. Тимот на Солскјер доби вистинска лекција.

Интересен момент беше забележан при голот на Салах за 5:0. Во текот на прославата со своите соиграчи Енди Робертсон бараше да продолжат да играат во исто темпо.

„Продолжете вака, бидете немилосрдни, идеме!“, им порача Робертсон на соиграчите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…