Дома Видео Роберто Карлос се уште има „топ“ во нозете (ВИДЕО)

Роберто Карлос се уште има „топ“ во нозете (ВИДЕО)

0

Бразилецот Роберто Карлос е фудбалерот кој ќе остане запаметен по неговиот топовски удар.

Тој подолго време е во пензија, меѓутоа Карлос покажа дека се уште поседува силен удар. Бразилската легенда објави видео на кое тој шутира, а на голот без реакција останува португалската легенда Витор Баија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ливерпул го потпишува најскапиот спонзорски договор во Премиер лигата

Европскиот шампион Ливерпул наскоро ќе потпише рекорден спонзорски договор во Премиер лига…