Дома Македонски спорт Мак ракомет Ристовски: Со иста репрезентација раководеа селектор шарлатан и сега човек кој си ја знае работата

Ристовски: Со иста репрезентација раководеа селектор шарлатан и сега човек кој си ја знае работата

Голманот на нашата репрезентација и денешен херој помеѓу стативите, Борко Ристовски не избегна по мечот да ја прокоментира позицијата на Червар во споредба со Раул Гонзалес на селекторската функција.

„Генерацијата е иста, но претходно имавме селектор-шарлатан, а сеге на чело со репрезентацијата е човек кој си ја познава својата работа. Треба да останеме и по овој триумф на земја и да одиме чекор по чекор. Виновник за лоши игри не треба да се бара, треба да се согледа целокупниот успех на тимот по овие три средби“, истакна Ристовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија ги дозна можните ривали за баражот за СП 2023

Денес македонската ракометна репрезентација ги дозна последните три репрезентации меѓу дев…