Дома Македонски спорт Мак фудбал Репрезентацијата се комплетира, пристигнаа Ристовски и Адеми🎥

Репрезентацијата се комплетира, пристигнаа Ристовски и Адеми🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски заедно со Аријан Адеми, се приклучија на националниот тим.

Тие во хотелот „Хилтон’ беа пречекани од претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини, спортскиот директор Дени Масев и селекторот Благоја Милевски.

Двајцата наши фудбалери пристигнаа од Загреб за претстојните квалификациски натпревари.

Првиот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство 2024, Македонија ќе го одигра во четврток против Малта со почеток во 20: 45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дарио Ивановски во машка и Билшерин Сулејман во женска конкуренција победници на полумаратонот на „Охрид трчаТ“

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Домашниот атлетичар…