Дома Фудбал Репрезентации Репрезентативец на Холандија доживеа страшна повреда

Репрезентативец на Холандија доживеа страшна повреда


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Холандија вечерва гостуваше кај Гибралтар во 3. коло од квалификациите за СП.

Холандија како голем фаворит стигнаа до убедлива победа (7:0) и тоа е најмалку што се очекуваше од нив, иако Гибралтар повеќе од 40 минути одолеваше на нападите на гостите.

Победата на Холандија ја фрли во сенка тешката повреда на нивниот фудбалер Блинд, кој во 54. минута мораше да го напушти теренот.

Блинд се клизна, а потоа незгодно стапна на левата нога и се чини дека заработи тешка повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…