Дома Македонски спорт Мак фудбал Реми на Шкупи против Ахмат Грозни во Анталија 🎥

Реми на Шкупи против Ахмат Грозни во Анталија 🎥

Тимот на Шкупи денес го одигра второто реми на подготовките во Анталија.

Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни (1:1). Чаирчани одиграа добар натпревар, од 39. минута имаа водство со голто на Илирд Адеми. Во вториот дел рускиот тим успеа да го изедначи резултатот.

Во второто полувреме Хасан Озер кој токму денес беше промовиран им даде шанса на резервистите.

Следниот натпревар Шкупи го игра на 31. Јануари против Лвов од Украина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Трајковски се враќа во Италија, ќе игра со Пандев?

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски најверојатно ова лето ќе се врати во Ит…