Дома Останати Ракомет Резултатите или коронавирусот, што е причината што Вардар игра пред полупразна сала?! (ФОТО)

Резултатите или коронавирусот, што е причината што Вардар игра пред полупразна сала?! (ФОТО)

Вардар денес го игра натпреварот против Монпелје кој е последен во групната фаза за оваа сезона.

Ова е дуел на последните два европски шампион и натпревар во кој Вардар игра за петтата позиција (ако денес победи и ако Порто изгуби од Брест) меѓутоа салата „Јане Сандански“ од некоја причина денес е полупразна.

Причина веројатно делумно се резултатите, но и стравот од коронавирусот поради кој викендов скоро сите јавни настани се откажани, додека пак спортските се играат без публика. Ќе потсетиме Владата испрати препорака сите натпревари поради страв од ширење на вирусот до 6. март да се играат без публика, меѓутоа Вардар не ги затвори вратите за навивачите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Дибиров: Вардар ми помогна мене, сега дојде ред да му вратам!

Тимур Дибиров имаше интервју за „7метри“, тој зборуваше на неколку интересни теми, но пора…