Дома Топ вести Реал ја сака младата ѕвезда на Баерн Минхен

Реал ја сака младата ѕвезда на Баерн Минхен

Реал Мадрид е блиску до комплетирање на трасферите на Килијан Мбапе, а сега Флорентино Перез ја сака и  ѕвездата на Баерн Минхен.

Шпанските медиуми пишуваат дека Реал Мадрид е заинтересиран за 21-годишниот Џамал Мусиала, кој уште е на радарот и на Манчестер Сити, Ливерпул и Челзи.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Мусијала се етаблираше во еден од најголемите таленти во Европа и има договор со Баварците до 2026 година.

Талентираниот фудбалер оваа сезона настапи на 35 меча за баварскиот тим и постигна 12 гола и 7 асистенции.

Баерн ќе направи се за да го задржи во своите редови, но желбата на Мусијала е да  игра за Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Јувентус договори големо засилување

Јувентус постигнал договор со Астон Вила за трансфер на бразилскиот репрезентативец, Дагла…