Дома Трансфер зона Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфер сега би можел да не се случи бидејќи „кралевите“ наводно веќе се „оладиле“.

Наместо него, Анчелоти пронашол ново решение – Мигел Гутиерез. Станува збор за лев бек кој е 50% во сопственост на Реал Мадрид, остатокот од правата го има Жирона каде што игра од 2022 година.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Гтуиерез има само 22 години, а сезонава постиигна два гола и двата против Барселона, додаде и уште осум асистенции на 39 натпревари.

Реал за него би платил само осум милиони евра, што е вистинска „ситница“ во споредба со сумата која би требало да ја платат за Дејвис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Јувентус договори големо засилување

Јувентус постигнал договор со Астон Вила за трансфер на бразилскиот репрезентативец, Дагла…