Дома Фудбал Реал продолжува да помага: „Бернабеу“ станува магацин за медицинска опрема!

Реал продолжува да помага: „Бернабеу“ станува магацин за медицинска опрема!

bernabeu

Шпанскиот гигант Реал Мадрид продолжува да и помага на Шпанија во борбата против коронавирусот.

На својата официјална страна „кралевите“ објавија дека стадионот „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде претвоен во магацин за медицински материјали.

Со овој потег клубот ќе придонесе за отпимално и ефикасно користење на ресурсите за здравствените услуги.

Ова не е прва помош на Реал Мадрид, претходно клубот донираше 1.2 милиони евра и дел од нив ќе бидат искористени за храна, здравствените работници и оние кои ја изгубиле работата за време пандемијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Солскјер по лудиот натпревар со изјава за – Мурињо и стативите во Скопје!

Манчестер Јунајтед денес како гостин го совлада Брајтон со 3:2 во навистина неверојатен на…