Дома Топ вести Реал Мадрид спреми понуда за Рабио

Реал Мадрид спреми понуда за Рабио

Реал Мадрид се вклучи во трката за ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио, пренесуваат шпанските медиуми.

Договорот на Рабио со Јувентус истекува овој месец и нема најави за продолжување на соработката, па ова лето ќе замине како слободен агент.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Кралевите“ веќе стапиле во контакт со агентот на Рабио и сакаат да го доведат без обештетување како замена за Тони Крос.

Анчелоти исклучително го цени Французинот и смета дека таков профил на играч за врска би бил идеален за неговиот систен на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…