Дома Трансфер зона Реал Мадрид заинтересиран за Сон

Реал Мадрид заинтересиран за Сон

Ѕвездата на Тотенхем и најдобар стрелец во Премиер лигата за минатата сезона, Хјун Мин Сон бил во трансферниот список на Реал Мадрид.

Јужнокореецот минатата сезона постигна 23 гола во Премиер лигата, притоа ниту еден од головите не беше од пенал.

Реал Мадрид изготвил список со потенцијални засилувања за нападот, а Сон котира високо на трансфер желбите.

После пропаднатиот трансфер на Мбапе, Реал е во потрага по напаѓач кој ќе може да биде алтернатива за Бензема.

Покрај Сон, на списокот биле уште Ричарлисон, Габриел Жесус и Среж Гнабри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Oфицијално: Хоакин продолжува и на 41!

Легендата на шпанскиот фудбал Хоакин Санчез потпиша нов договор со Бетис до крајот на наре…