Дома Топ вести Реал и Јувентус спремаат голема трампа

Реал и Јувентус спремаат голема трампа

Италијанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид и Јувентус може да договорат голема трампа во зимскиот преоден рок.

Анчелоти е заинтересиран во својот тим да го донесе францускиот играч за врска Адриан Рабио, кој е на излезна врата од Јувентус.

Алегри му ја отвори излезната врата на Рабио, а Анчелоти одлично го познава и смета дека идеално би се вклопил во неговиот стил на игра.

Од друга страна Јувентус е заинтересиран за Дани Себаљос и е спремен да ја прифати понудата за размена на играчи.

Себаљос се опоравува од повреда и нема одиграни ниту една минута оваа сезона, но минатите две сезони играше солидно на позајмица во Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …