Дома Топ вести Реал е приоритет: Мбапе донел конечна одлука за Франција

Реал е приоритет: Мбапе донел конечна одлука за Франција

Најдобриот француски фудбалер, Килијан Мбапе нема да игра за националниот на Олимписките игри во Париз.

Се надеваа Французите дека ќе го гледаат Мбапе на турнирот на кои се домаќини, но тоа како што стојат работите нема да се случи.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Според последните информации, Мбапе донел конечна одлука да ги прескокне Олимписките игри и фокусот во тој период сака да го стави само на Реал Мадрид каде што наскоро треба да биде промовиран.

Мбапе секако ќе биде дел од селекцијата на Дешам за Европското првенство, но сепак два турнири во едно лето кога прави трансфер во Реал Мадрид се премногу и за него.

Сепак, останатите млади фудбалери кои ги води Тијери Анери би требало да бидат предводени од Александар Лаказет, Антоан Гризман и Оливие Жиру, па Французите и така имаат силен напад.

На фудбалскиот турнир на Олимписките игри според правилата тројца фудбалери во една репрезентација можат да бидат постари од 23 години. Франција во групната фаза ќе игра со САД, Гвинеја и Нов Зеланд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во соблекуалната на Србија имало драма: Павловиќ колабирал – го враќале во живот!

Вистинска драма се случувала во соблекувалната на Србија на полувремето од натпреварот со …