Дома Актуелно Реакцијата на Погба после мајсторијата на Меси (ВИДЕО)

Реакцијата на Погба после мајсторијата на Меси (ВИДЕО)

0

Eкипата на Барселона без поголеми проблеми со 3:0 го победи Манчестер Јунајтед во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите и заслужено се пласираше во полуфиналето на ова натпреварување.

Фантастичен во овој натпревар беше Лионел Меси кој постигна два гола за Барселона. Прво мрежата на Де Геа Меси ја погоди во 16-тата минута после еден соло продор.

Додека Меси го славеше погодокот реакцијата на Пол Погба на оваа мајсторија е приказна за себе…

Со оглед на вредноста и репутацијата која има се очекуваше Погба да го покаже својот квалитет во овој натпревар, но средниот ред на Барселона, пред се Бразилецот, Артур одлично го запре.

Освен Погба ниту другите играчи на Јунајтед не беа на ниво, сигурно дека во наредните денови најмногу критики поради големата грешка при вториот гол на Меси ќе претрпи Давид Де Геа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Легендата на Арсенал застана во одбрана на Џака

Во англиските медиуми една од главните теми е Гранит Џака и неговиот статус во Арсенал. Шв…