Дома Фудбал Италија Рагник: Го барав Влаховиќ управата не ми го одобри

Рагник: Го барав Влаховиќ управата не ми го одобри


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Манчестер јунајтед сезонава има лоши резултати без разлика на тоа што се врати Кристијано Роналдо, па „црвените ѓаволи“ следната сезона нема да играат во Лигата на шампиони.

Тренерот на клубот, Ралф Рангник, кој ќе работи како спортски директор од следната сезона, откри дека го сакал Душан Влаховиќ, но управата го одбила неговото барање.

Имаше многу шпекулации за тоа каде Влаховиќ ќе ја продолжи кариерата, а неколку тимови беа заинтересирани и тој на крајот заврши во Јувентус.

Раководството на Јунајтед го одби барањето на Рангник за Влаховиќ, но и уште два предлози. Луис Дијаз кој се пресели во Ливерпул и Хулијан Алварез кој потпиша за Манчестер сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо: Во Манчестер поминував низ лош период, но дознав кои ми се вистинските пријатели

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Суперѕвездата на Португалија…