Дома Трансфер зона Рабио се сели во Премиер лигата

Рабио се сели во Премиер лигата

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио.

Рабио влезе во последната година од договорот и нема најави за продолжување на соработката, па на лето ќе замине како слободен агент.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Артета е голем симпатизер на квалитетите на Радио и сака да го засили средниот ред за следната сезона.

Интерес за Французинот покажуваат уште Манчестер Јунајтед и Барселона, но Арсенал сака да ја победи конкуренцијата.

Рабио сака кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и е спремен да ја прифати понудата на „топџиите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …