Дома Фудбал Останато Пуиг: Никој во животот не ме разочарал повеќе од Чави и Барселона

Пуиг: Никој во животот не ме разочарал повеќе од Чави и Барселона


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Шпанскиот играч за врска Рики Пуиг ја напушти Барселона и кариерата ја продолжи во МЛС лигата во тимот на ЛА Галакси.

Пуиг пред десетина дена официјално го напушти каталонскиот клуб и изненади многумина со одлуката да игра во МЛС. Младиот играч за врска за викендот дебитираше во дресот на ЛА Галакси и за овој тим ќе биде големо засилување.

Во изјава за американските медиуми призна дека премногу бил разочаран од Чави и Барселона.

„Последниот месец во Барселона за мене беше многу тежок. Изоставен бев од списокот за турнеата во Америка и такво нешто претходно не сум доживеал. Неколку играчи останавме да тренираме сами додека другите беа на турнеа и играа натпревари. Тоа навистина ме повреди“.

Посебно зборуваше за раководството и Чави.

„За нив немам многу што да кажам и не сакам воопшто да ги спомнам. Никој во животот не ме разочарал како Чави и Барселона. Тоа е се што имам да кажам“, изјави Пуиг.

За Барселона овој 23-годишник одигра вкупно 57 натпревари, постигна два гола и запиша три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сем Алардајс го напушти Лидс по само четири натпревари

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Сем Алардајс го нап…