Дома Трансфер зона ПСЖ од Барселона бара двајца играчи и 50 милиони за Нејмар?

ПСЖ од Барселона бара двајца играчи и 50 милиони за Нејмар?

Се уште не може да се каже каде ќе игра Нејмар наредната сезона, но јасно е дека негова желба е трансфер во Барселона.

Нејмар сака да се врати во Барселона и Каталонците сакаат повторо да соработуваат со Бразилецот, но во изминатите неколку недели во Париз не беа спремни да го пуштат.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сагата околу потенцијалниот трансфер на Нејмар продолжува, а сега медиумите во Шпанија дојдоа до информација според која ПСЖ од Барса побарал 50 милиони евра и уште двајца играчи за Нејмар.

Како што се наведува ПСЖ сака во Барселона да ги испрати Фелипе Кутињо и Нелсон Семедо и дополнителни 50 милиони евра.

Останува да се види дали Барселона е спремна да се откаже од услугитен а споменатите играч и и да ја доплати споменатата сума.

Со оглед на тоа какви планови има Валверде со овие двајца за новата сезона, не изгледа невозможно ако навистина има ваква понуда од Париз Барселона да ја прифати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Манчестер Јунајтед го сака промашувањето на Сити

Манчестер Јунајтед  во јануари сака да донесе квалитетен играч за врска, а рва желба на ра…