Дома Трансфер зона ПСЖ за замената на Мбапе спремен да плати 140 милиони евра?

ПСЖ за замената на Мбапе спремен да плати 140 милиони евра?

Како што стојат работите Килијан Мбапе на крајот од сезоната ќе го напушти Пари Сен Жермен и кариерата би требало да ја продолжи во Реал Масрид. Во Париз полека и се припремаат за тимот без него.

Реномираниот „Л’Eкип“ објави дека Букајо Сака би требало да биде првата мета на ПСЖ за ова лето како замена за Мбапе.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот репрезентативец веќе неколку сезони игра одлично за Арсенал, па така јасно е дека ако го доведат ќе мора скапо да платат.

Најавите се дека ПСЖ подготвил понуда од 140 милиони евра која Арсенал тешко би ја одбил. Договорот на Сака со Арсенал е со важност до 2027 година, но во овој момент не е познато дали тој самиот има желба за промена на средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…