Дома Фудбал Останато ПСЖ го казни Нејмар ама на Бразилецот сигурно нема тешко да му падне

ПСЖ го казни Нејмар ама на Бразилецот сигурно нема тешко да му падне

0

Бразилската ѕвезда Нејмар не се појави на припремите на Пари Сен Жермен.

Најскапиот фудбалер во историјата не ги започна припремите и во медиумите на големо се пишува за негово засминување. Засега најмногу се поврзуваше со Барселона, но тука и Реал Мадрид.

ПСЖ против Нејмар одлучи да превземе одредени мерки и поради неговото отсуство одлучи парично да го казни, но веруваме на Нејмар нема баш многу тешко да му падне.

Нејмар ќе остане без бонусот од 375.000 илјади и тоа е единствената казна од страна на францускиот клуб.

Интересно е што во Франција клубовите немаат право на фудбалерите да има одземаат пари од фиксната плата, но затоа правило за бонусите нема. ПСЖ одлучи да го искористи тоа и му ги одзема тие 375.000 евра.

Сепак ако знаеме дека Нејмар има годишна платао д 34 милиони евра сигурно дека за него „скромните“ 375.000 евра не значат многу.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Украина преку Португалија до пласман на ЕП, Роналдо и друштвото ќе се борат со Србија (ВИДЕО)

Вечерва на Олимпискиот стадион во Киев Украина ја пречека Португалија во натпревар од осмо…