Дома Топ вести ПСЖ го возвраќа ударот, тргнува по Винисиус

ПСЖ го возвраќа ударот, тргнува по Винисиус

Килијан Мбапе неодамна и официјално потпиша за Реал Мадрид како слободен агент, а сега ПСЖ сака да го возврати ударот.

Француските медиуми пренесуваат дека ПСЖ сериозно размислува да тргне по ѕвездата на Реал Мадрид, Бразилецот Винисиус.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Според информациите спортскиот директор на Пари Сен Жермен, Луис Кампос веќе стапил во контакт со бразилскиот репрезентативец и е спремен да му понуди двојно поголема плата од таа која ја добива во Мадрид.

Винисиус одигра уште една фантастична сезона, па Реал не размислува за продажба и е спремен да ја одбие секоја поннуда, а Бразилецот има откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …