Дома Фудбал Останато Пронајдено тело во ичезнатиот авион на Сала

Пронајдено тело во ичезнатиот авион на Сала

После една недела потрага синоќа конечно беше пронајден авионот со кој леташе фудбалерот Емилијано Сала, а денес пристигнуваат информации дека во остатоците од евионот пронајдено е и едно безживотно тело.

Се уште не е јасно дали телото е на Сала или пак на пилотот Дејв Иботсон, пренесува „Би-Би-Си“.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сега се потврдуваат црните прогнози дека никој не ја преживеал несреќата.

„За жал, во видеото од машината кое се спушти на дното се гледа тело на човек меѓу остатоците од авионот. Одделот за следење на воздушните инциденти сега ќе ги преземе следните чекори во консултација со семејствата“, објавија британските власти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…