Дома Луд Спорт Промаши пенал за пласман во следната фаза, сега полиција му го штити семејството📷

Промаши пенал за пласман во следната фаза, сега полиција му го штити семејството📷

Кеи Камара не успеа да реализира пенал, со кој директно влијаеше на елиминацијата на Сиера Леоне од Купот на Африка.

Сиера Леоне беше најпријатно изненадување, но заврши на 3-то место во групата и не се пласира во нокаут фазата, а Камара е еден од најголемите виновници.

Искусниот напаѓач на ХИФК од Финска, во 85.минута не успеа да реализира пенал против Екваторијална Гвинеја, а еден бод ќе значеше пласман за Сиера Леоне во следната фаза.

Сега полицајци го чуваат домот и неговото семејство. Навивачите таму се обиделе да го истурат својот гнев поради промашувањето на пеналот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

Мечот од бугарското првенство помеѓу Царско Село и Локомотива стана хит на Балканот, бидеј…