Дома Фудбал Останато Проблем за ветеранот: Мирко Вучиниќ мора на суд!

Проблем за ветеранот: Мирко Вучиниќ мора на суд!

Црногорскиот ветеран Мирко Вучиниќ кој своето фудбалско име го изгради во Италија ќе мора да седне на обвинителска клупа.

Вучиниќ е обвинет за затајување данок за сума од 5.8 милиони евра и против него е поднесена тужба од страна на италијанските власти.

Поради целиот случај на Вучиниќ му запленет целиот имот во кој има вила во Рима, две куќи во лече и неколку автомобили. Адвокатот на Црногорецот најави дека ќе се жали на одлуката.

Адвокатот тврди дека Вучиниќ во изминатиот период настапувал во ОАЕ за тимот на Ал-Џезеира и поради тоа не е обврзан да плаќа данок на Италија.

Каков епилог ќе има ќе покаже крајот на судењето, но Вучиниќ ќе мора да се појави пред судот кон крајот на март.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бејл во домашната изолација покажа колку е добар во голф (ВИДЕО)

Фудбалерите ширум светот се обидуваат да пронајдат разни начини за домашната изолација поб…