Дома Фудбал Проблеми за Реал Мадрид, Модриќ се повреди

Проблеми за Реал Мадрид, Модриќ се повреди

Хрватскиот плејмејкер, Лука Модриќ се здобил со повреда на бутниот мускул на тренингот во петок, соопштија шпанските медиуми.

Поради тоа Модриќ не е повикан за мечот со Леванте, кој се игра во недела во рамките на 2-то коло од Примера.

Дополнителните лекарски прегледи ќе го покажат степенот на повредата и колку време ќе биде надвор од терените.

Карло Анчелоти не може да смета исто така на Крос и Себаљос, па против Леванте сигурно ќе бидат стартери Љоренте и Каземиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Влатко Андоновски: Не знам дали во Македонија воопшто имаше женски фудбал кога заминав за САД

Влатко Андоновски веќе подолго време работи како селектор на женската фудбалска репрезента…