Дома Трансфер зона Приоритет на Манчестер Јунајед е засилување на одбраната

Приоритет на Манчестер Јунајед е засилување на одбраната

Манчестер Јунајтед како примарна трансфер цел го одредил францускиот дефанзивец, Жан Клер Тобидо, пренесува „Екип“.

23-годишниот Тобидо во 2019 година се пресели во Барселона како слободен играч, но никогаш не доби шанса на „Камп Ноу“ и беше испраќан на позајмици.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во 2021 година Ница го откупи неговиот договор, а тој игра одлично во Франција и го привлече вниманието на многу европски клубови.

Манчестер Јунајтед се обиде да го доведе и минатото, но  не успеа да постигне договор, а сега повторно Тобидо ќе биде трансфер цел број еден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …