Дома Македонски спорт Мак фудбал Прилепскиот турнир во мал фудбал влезе во завршница!

Прилепскиот турнир во мал фудбал влезе во завршница!

0

Синоќа, возбудливо и крајно неизвесно во преполнетата спортска
сала „Арена Сонце“ каде публиката уживаше во четвртфиналните средби
од традиционалниот светиниколски турнир во мал фудбал во Прилеп.

Во четвртфиналето од турнирот „Св.Никола“ се сретнаа сениорските
екипи на:

Тео-Теа – Центар Рубин и Златко
Фурна златно зрно (Радовиш) – Инфинити
Македонија – Слаткарница Шар
Табако Дисконт Руна Мак – Тосв Транс

Денес, на турнирот во мал фудбал „Св Никола„ 2017, се
полуфиналните средби. А, веќе во среда, на 28-ми декември, ќе се одржи
финалето, во кое најдобите четири екипи ќе се борат за вкупниот награден
фонд од 300.000 денари,кој се доделува за освоено прво, второ, трето и
четврто место.

Интересот кај публиката за турнирот е се поголем, бидејќи купените
велзниците учествуваат во наградните игри кои се одржуваат секој вечер, а
сите влезници, пак, учествуваат за добивање на Главната награда – ЛЕД
ТЕЛЕВИЗОР за која извлекувањето ќе биде на 28-ми декември, а турнирот има и хуманитарен карактер.

За влез во финалето ќе се борат:
Центар Рубин и Златко – Фурна златно зрно (Радовиш)
Македонија – Табако Дисконт Руна Мак

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија стартуваше со пораз на „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија стартуваше со пораз на меѓународниот турни…