Дома Фудбал Останато Приказна за напаѓачот на Шапикоенсе која ќе ви го скрши срцето!

Приказна за напаѓачот на Шапикоенсе која ќе ви го скрши срцето!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Светот вчера го потресе голема трагедија која се случи после падот на авионот во Колумбија, во која загина готово целиот тим на Шапикоенсе.

Дури 76 лица го загубија животот, а меѓу нив е напаѓачот на овој тим, Тиагуињо. Бразилските медими денес ја пренесоа приказната за овој фудбалер која го потресе целиот свет.

Имено, Тиагуињо пред само неколку дена дознал дека неговата сопруга е бремена и дека ќе стане татко. Овој 22-годишен фудбалер не се сомневал што го чека, а моментот кога ја дознал радосната вест ја забележал со камера.

Ова видео расплака многумина…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…