Дома Фудбал Италија Пресврт: Јувентус и Интер сепак ќе играат пред полни трибини?

Пресврт: Јувентус и Интер сепак ќе играат пред полни трибини?

Jувентус и Интер ќе се сретнат во сабота во 26. коло во Серија А и иако беше најавено спротивното на овој натпревар би можело да има навивачи.

Претседателот на италијанскиот регион Ломбардија, Атиљо Фонтана даде изјава во која кажа дека ситуацијата со коронавирусот се проценува и дека во сабота ќе биде донесена конечната одлука за натпреварите од 26. коло.

„Се надевам дека нема да има паника и дека навивачите ќе можат да го гледаат натпреварот помеѓу Јувентус и Интер. Јас верувам дека се ќе се заврши позитивно. Ќе провериме детално и во сабота ќе донесеме долука“, изјави Фонтана.

Ќе потсетиме, Владата на Италија донесе одлука да ги завори вратите за шест натпревари во Серија А, помеѓу кои беше и споменатото дерби.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Албанец од Струга го поминал детството со Ибрахимовиќ: Беше лошо дете, јадеше кај нас (ВИДЕО)

Албанецот, Ади Хоџа од Струга откри дека во своето детство растел заедно со една од најгол…