Дома Фудбал Англија Премиер лигата го потврди датумот за почеток на новата сезона

Премиер лигата го потврди датумот за почеток на новата сезона

Aнглиската Премиер лига го потврди датумот за почеток на новата сезона.

Како што се најавуваше новата сезона елитниот ангиски фудбал ќе започне на 12 септември и ќе трае до 23 мај секако ако нема непредвидени околности.

Комплетниот распоред ќе биде познат до 21 август.

Ќе потсетиме, поради пандемијата од коронавирусот сезоната траеше до крајот на јули, а титулата убедливо пред сите ја освои Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…