Дома Фудбал Англија Преговорите при крај: Солскјер останува на кормилото на Јунајтед!

Преговорите при крај: Солскјер останува на кормилото на Јунајтед!

0

Оле Гунер Солскјер пристигна во Манчестер Јунајтед како привремено решение после отказот на Мурињо, но со игрите и резултатите ги освои срцата на фановите и раководството.

Газдата на клубот, Аврам Глејзер вчера во живо го гледаше Манчестер Јунајтед против Фулам, а после тоа имаше средба со менаџерот Оле Гунер Солскјер.

„Тајмс“ тврди дека Солскјер е блиску до потпишување на перманентен договор откако доби девет од десет натпревари на клупата на „црвените ѓаволи“.

Оле е моментално на позајмица од Молде, но Јунајтед е спремен да му плати обештетување на норвешкиот клуб.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…