Дома Фудбал Репрезентации Прва средба на Модриќ и Роналдо после две години ?

Прва средба на Модриќ и Роналдо после две години ?

Денес од 20:45 часот на „Пољуд“ ќе играат Хрватска и Португалија.

Светските вицешампиони ќе „бркаат“ опстанок во елитната група од Лигата на Нации против актуелниот европски шампион.

Овој дуел значи и средба на поранешните соиграчи од Реал Мадрид, Лука Модриќ и Кристиано Роналдо, но тука беше и Матео Ковачиќ.

Модриќ и Ковачиќ го посетија тренинг кампот на Португалија за да се сретнат со поранешниот соиграч. Многу се пишуваше за тоа во каков однос се Модриќ и Роналдо, но со ова се става крај на сите шпекулации. Тие објавија и заедничка фотографија од средбата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Карагер: Трансферот на Роналдо е подобар за Премиер лигата, отколку за Јунајтед

Кристиано Роналдо се врати во Манчестер Јунајтед на начинот на кои се надеваа навивачите, …