Дома Фудбал Англија По Гвардиола уште еден СКАНДАЛ: Агуеро се пресмета со навивач на Виган (ВИДЕО)

По Гвардиола уште еден СКАНДАЛ: Агуеро се пресмета со навивач на Виган (ВИДЕО)

Оваа елиминација на Манчестер Сити од ФА Купот, се чини им падна тешка не само на стручниот штаб, туку и на самите фудбалери.

Имено, по скандалот кој веќе го пренесовме за избегнатата физичка пресметка во тунелот помеѓу двајцата тренери, на крајот од мечот изби нов СКАНДАЛ.

Во него главната улога ја имаше Кун Агуеро кој тргна да се пресметува со навивач на Виган на теренот.

По ваквиот потег се чини за Агуеро ќе биде неизбежна санкција.

Јасно е дека мешаница имаше, а и фановите се најдоа на теренот непотребно, но реакцијата на Агуеро, погледнете ја во продолжение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лаутаро потпишал нов договор со Интер до 2025 година

Aргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез потпиша нов договор со актуелниот италијански шампи…