Дома Топ вести Потврдено: Меси нема да игра против Мец

Потврдено: Меси нема да игра против Мец

Лионел Меси ќе го пропушти натпреварот на ПСЖ против Мец.

Аргентинската ѕвезда не оптатува со тимот на ова гостување, а од клубот соопштија дека станувало збор за повреда.

Дел од медиумите се сомневаат и сметаат дека можеби Покетино сака да покаже кој е главен после ситуацијата минатиот викенд кога Меси одби да се поздрави при замената. И тогаш се пишуваше дека Меси имал повреда на колентоо, меѓутоа неговата желба беше да остане на теренот.

Како и да доколку има нешто повеќе освен повредата сигурно ќе излезе на површина во наредниот период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Наполи против северот на Италија: Ние Наполитанците, сме сите Африканци!

После расистичките испади на навивачите на Фиорентина неодамна кои го навредуваат Калид Ку…