Дома Трансфер зона Последното засилување за Мурињо: Тотенхем се засили со репрезентативец на Велс

Последното засилување за Мурињо: Тотенхем се засили со репрезентативец на Велс

Toтенхем беше во потрага по засилување за последната линија го пронајде.

Последниот ден од преодниот рок за англиските клубови е денес, но можат да купуваат само во нивната држава и Тотенхем бараше стопер. На крајот го пронајде.

Џо Родон од Свонси е последното засилување за Мурињо. Португалецот така доведе уште еден играч кој ќе биде конкуренција на Дајер, Санчез и Алдервилд.

Тотенхем прво нудеше седум милиони фунти, Свонси бараше 15, на крајот клубот од Лондон за 22 годишниот фудбалер плати 11 милиони фунти со бонуси.

Родон од почеток на својата кариера е член на Свонси, а игра и за репрезентацијата на Велс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте го загуби трпението, Брозовиќ се сели во Англија

Италијанските медиуми тврдат дека Марсело Брозовиќ наскоро може да го напушти Интер и кари…