Дома Останати Тенис Поранешниот 13-ти тенисер на АТП листата објави видео како пушта бомби во Украина 🎥

Поранешниот 13-ти тенисер на АТП листата објави видео како пушта бомби во Украина 🎥

Поранешниот 13-ти тенисер Александар Долгополов како и други спортисти е активен во аpмијата на Украина, а сега покажа како пушта бомби.

Долгополов на социјалните мрежи објави неколку видеа на кои се гледа како со дрон пушта бомби.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Додека беше на теренот Долгополов сигурно беше еден од најдобрите тенисери во светот, меѓутоа сега е фокусиран на одбрана на својата татковина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Mбапе ги шокираше Французите пред ЕП: Политиката е поважна и од нашиот натпревар утре!

Францускиот голгетер Килијан Мбапе ги изненади своите сонародници и пред првиот натпревар …