Дома Фудбал Останато Поранешниот напаѓач на ПСЖ: Најдобро за сите е Нејмар да замине

Поранешниот напаѓач на ПСЖ: Најдобро за сите е Нејмар да замине

0

Давид Жинол напаѓачот кој ги бранеше боите на ПСЖ од 1992 до 2995 година смета дека Нејмар би требало да замине од Париз.

Долго трае сагата околу можниот трансфер на Нејмар во Барселона и Жинол смета дека играчот кој не го почитува својот тим треба да замине.

Според се што се случува тоа и ќе се оствари, сега само се чека да се постигне конечен договор помеѓу двата клуб.

„Ако играчот не го почитува клубот, тогаш мора да замине. Семтам дека тоа би било најдобро и за него и за клубот. Нема смисла да остане ако не ги почитува боите на ПСЖ“, јасно порача Жинол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…