Дома Фудбал Останато Поранешниот европски шампион дочека да го гледаат 250 навивачи на стадион со капациет од 55.000 гледачи (ФОТО)

Поранешниот европски шампион дочека да го гледаат 250 навивачи на стадион со капациет од 55.000 гледачи (ФОТО)

Стеауа важи за великан во европскиот фудба, овој романски тим е првиот клуб од Источна Европа кој станал шампион на Европа (1986).

Овој ја доживеа веројатно најсрамната посета во својата историја. Никој не памети кога последен пат (да не се работи за суспензија) Стеауа играла пред бројка од 250 гледачи на стадион кој има капацитет од 55.000 гледачи.

Медиумите во Романија пишуваат дека дури и во годините кога клубот минувал низ големи резултатски кризи вакво нешто не се случило. Инаку, овој тим сега го носи името ФЦСБ (Фудбалски клуб Стеауа Букурешт).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Уште не ми е јасно зошто го купивме Елмас

Денес името на Елиф Елмас многу се споменува во турските медиуми, а причина за тоа е изјав…