Дома Офсајд Поранешната девојка на Агуеро му кажа „да“ на Марез

Поранешната девојка на Агуеро му кажа „да“ на Марез

Алжирецот од редовите на Манчестер Сити, Ријад Марез ја запроси својата девојка Тејлорд Ворд која е ќерка на милионерот Даун Ворд.

Тејлор нормално кажа „да“, а Марез ја запроси со прстен вреден 470.000 евра. Кога ќе се пресмета таа сума е две неделни плати на Марез во Сити.

Неодамна Марез се разведе со сопругата Рита со која има и две деца. Кога е Тејлор во прашања таа во минатото му беше девојка на Серхио Агуеро кој од летово не е соиграч на Марез и се пресели во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Пике брзо си нашол нова љубов – дефанзивецот е во врска со 23-годишна студентка!? 📸

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике неодамна се раздели со познатата пејачка Шакира, как…