Дома Фудбал Останато Поранешен фудбалер на Тотенхем загина во судир на два брода

Поранешен фудбалер на Тотенхем загина во судир на два брода


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Aнтон Волкс, поранешен фудбалер на Тотенхем го загубил животот во судир на два брода во водите на Јужна Флорда.

Волкс животот го загуби како член на американскиот тим Шарлот. Според информациите тој бил пронајден без свест и засеган ема објаснување како дошло до инцидентот. На повредите им подлегнал во болница.

„Загубивме неверојтен син, татко, партнер и соиграч. Уживаше во животот со неизмерна радост“, објави сопственикот на Шарлот ФЦ, Дејвид Тепер.

Волкс дел од академијата на Тотенхем беше до 2018 година и запиша еден настап во Лига Купот. Подоцна го носеше дресот на Атланта Јунајтед и Портсмунт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…